Basit Burun Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Basit Burun Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Burun estetiği olmak isteyen bireylerin başvurabileceği yöntemlerden birisi de basit burun estetiğidir. Minimal burun estetiği olarak da isimlendirilen basit burun estetiği ameliyatı geniş kapsamlı ameliyatlara nazaran daha yüzeysel estetik operasyonları kapsayan bir ameliyat türüdür.

Basit Burun Estetiği Nedir?

Basit burun estetiği lokal anestezi ile uygulanmaktadır. Çünkü geniş kapsamlı estetik operasyonu gerektirmeyen ve diğer burun ameliyatlarını nazaran daha kısa süren hatta tampon alçı ya da bandaj gerektirmeyen bir operasyondur. Aynı zamanda basit burun estetiği sonrasında iyileşme süreci de daha kısa sürmektedir.

Ameliyat olan bireylerin burnunda yalnızca yüzeysel değişiklikler yapılmaktadır. Örneğin düşük burun ucuna sahip bireylerin burun ucunun kaldırılması ya da ufak çaplı kemerlerin törpülenmesi gibi işlemler basit burun estetiği sayesinde yapılabilmektedir. Bu ameliyat sayesinde hastalar rahatsız oldukları ufak çaplı sorunlardan kurtulabilmektedir.

Basit Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Basit burun estetiği öncesinde hastanın muayenesi yapılır ve genel bir kontrolden geçirilir. Hastanın önden, profilden burun görünümü ve hastanın istekleri hakkında bir plan ve yol haritası hazırlanır. Lokal anestezi ile uygulanan bu yöntem ortalama 15 ile 20 dakika arasında sürmektedir. Hastanın durumuna göre farklı anestezi teknikleri de uygulanabilmektedir.

Hastanın istekleri ve şikayetleri doğrultusunda burun ucu kaldırma, burun asimetrisinin yüzeysel bir şekilde düzeltilmesi, burun kemerlerinin hafif bir şekilde törpülenmesi gibi işlemler yapılabilmektedir. Aynı zamanda geniş kapsamlı burun ameliyatları için kullanılan tampon ve alçılar basit burun estetik ameliyatı kullanılmamaktadır.

Basit Burun Ameliyatının Avantajları

Basit burun estetikleri ameliyatının sunduğu birçok avantaj vardır.

Bu avantajlar şöyle sıralanabilir;

 • Sonuçları kalıcıdır
 • İyileşme süreci normal burun ameliyatına göre daha kısadır
 • Burun kemik dokusu korunmuş olur
 • Tampon, alçı ya da bandaj kullanılmaz
 • Pansuman gerekmez
 • Yalnızca küçük ve noktasal uygulamalar yapılır
 • İyileşme süresi kısa olduğu için hasta normal hayatına hemen dönebilir
 • Ameliyat süresi kısadır
 • Ağrı olmaz
 • Derin kesilen olmadığı için yüzde morarma ve şişlik oluşmaz
 • Risksiz bir uygulamadır

Basit Burun Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Basit burun ameliyatı normal burun estetiğinden korkan, şişlik ve morluk gibi durumları istemeyen, sosyal hayatına hemen dönmek isteyen, büyük değişikliklere ihtiyaç duymayan bireyler için uygundur.

Basit Burun Estetiği Fiyatları

Basit burun estetiği hakkında merak edilen konulardan birisi de basit burun estetiği ameliyatının fiyatıdır. Ancak bilinmesi gereken en önemli nokta tüm burun ameliyatlarında olduğu gibi basit burun ameliyatı için de fiyatı ile ilgili muayene olmadan net bir bilgi vermek yanlıştır. Çünkü yapılacak estetik operasyon da ameliyat esnasında kullanılan malzemeler ve benzeri birçok etmen estetik ücretini etkilemektedir. Basit burun estetiği fiyatı hakkında net bir bilgi alabilmek için bir doktora başvurmak, muayene sonrasında çizilen yol haritasına göre fiyat öğrenmek daha doğru olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir