Burnunu Küçültmek İsteyenlere Tavsiyeler

Burun estetiği operasyonları içinde, en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesi burun küçültmedir. Burun küçültme ameliyatları, genel anestezi altında ağrı hissedilmeden yapılan uygulamalardır. Dikkat edilmesi gereken birtakım yönleri ile titiz bir operasyon olan burun küçültme işlemi ile ilgili bilinmesi gerekenler ve tavsiyeleri sıraladık.

Burun Küçültme Estetiğinde Neler Yapılabilir?

Burnunuzun, estetik beklentilerinize göre daha büyük olduğunu düşünüyorsanız, siz de burun küçültme estetik operasyonu yaptırabilirsiniz. Küçültme rinoplastisi olarak da bilinen bu uygulama, burnun yeniden boyutlandırılması uygulamasıdır. Burnun ucunda ya da burun sırtında lokal küçültmeler yapılabilen burun küçültme rinoplastisinde, burnun kıkırdağı ya da kemiği alınarak istenen ölçülere ulaşılabilir.

Süreç Nasıl Tasarlanır?

Burun küçültme operasyonlarında, klinikte belli aşamaların ardından uygulamaya geçilir. İlk etapta hastanın burnu detaylı bir şekilde incelenir ve hasta hikayesi alınır. Yüzün oranı ve burnun oranı incelenir ve bu şekilde, burunda değişiklik yapılması gereken yerler belirlenerek tespit edilir. Üç boyutlu bilgisayar sistemleri kullanılarak, burnun yeni şeklini belirleme süreci, uygulamanın profesyonel standartlar ile tamamlanmasını sağlamaktadır.

İşlem Sonunda Dikiş İzi Kalır Mı?

Küçültme rinoplastisinde, kapalı rinoplasti tekniği uygulanır. Bu nedenle burun derisinde herhangi bir operasyon sonu izi kalmayacağı gibi aynı zamanda iyileşme süreci de diğer operasyonlar ile kıyaslandığında kısadır. Kapalı rinoplasti tekniği ile yapılan burun küçültme operasyonları sonucunda hızlı bir iyileşme süreci ve ağrısız, dikiş izisi olmadan alışma evrenizi tamamlamış olacaksınız.

Burun Küçültme Ameliyatında Koku Alma İle İlgili Sorun Yaşanır Mı?

Koku alma hücreleri, burun kemerinin olduğu bölgeye yakın bir yerde konumlanmıştır. Koku almayı sağlayan yapıların zarar görmesi durumunda koku almada sorun yaşanabilmektedir. Büyük kemerli burunlarda burun küçültme operasyonu esnasında, koku almayı sağlayan mukozalar alan daralması nedeniyle sıkışabilir, bu da koku ile ilgili sorunlara yol açabilir. Bu konu ile ilgili ve burun küçültme operasyonunun olası riskleri ile ilgili, doktora danışmanız gerekmektedir.

Burun Küçültme Ameliyatı Yaptırmayı Düşünenlere Tavsiyeler

Burun küçültme ameliyatı yaptırmaya kesin olarak karar verdiyseniz, aşağıdaki öneri ve tavsiyeleri dikkat almanızı öneriyoruz:

  • Doktor seçerken, burun estetiği alanında referanslara sahip ve olumlu yorumlar almış olmasına özen gösterin
  • Burun estetiğinde net uygulama kararına varmadan önce, doktorla görüşerek hangi noktaların oransal olarak ne kadar küçülebileceğine ilişkin görüş alışverişinde bulunun
  • Estetik operasyonun ardından minimal olan değişiklikler, insanlar tarafından hemen fark edilemeyebilir. Bu noktada yapmanız gerekenler saç stili değişikliği gibi radikal değişikliklerdir. Böylelikle değişimler daha net algılanacak ve dikkat çekecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir