Burun Deliği Asimetrisi Nasıl Düzeltilir?

Burun Deliği Asimetrisi Nasıl Düzeltilir?

Günümüzde bu denli gelişen estetik teknolojisi sayesinde pek çok kişi memnun olmadığı bölgelerinde çeşitli estetik operasyonlar yaptırmaktadır ama en çok yapılan estetik operasyonların başında şüphesiz burun estetiği almaktadır. Kusursuz bir burun denildiğinde kesinlikle burun delikleri ihmal edilemez.

Sağlıklı bir burun deliği genellikle oval ve kişinin nefes alabileceği açıklıkta olmalıdır. Eğer kişilerde burun deliği asimetrisi varsa zaten dışarıdan çok rahatlıkla fark edilebilir ve bu duruma sahip kişiler genellikle burunların görünüşünden şikayetçidir.

Burun Deliği Asimetrisi Nasıl Düzeltilir?

Burun deliklerindeki asimetri aslında pek çok kişide mevcuttur ama bu durum yani asimetri olma durumu bazı kişilerde çok az iken bazı kişilerde çok rahatlıkla fark edilebilecek kadar çoktur bu nedenle bu kişiler burun deliği estetiğine ihtiyaç duyarlar.

Burun deliği estetiği öncesinde bu duruma sahip kişilerin burun deliği ölçüleri alınarak bir plan uygulanır ve kişinin burun delikleri kişi için hem estetik hem de sağlıklı olacak biçimde düzeltilir.

Asimetri denildiğinde burun deliklerinin sadece büyük olması değil aynı zamanda çok küçük olabileceği de kişilerin aklına gelmelidir. Yani küçük veya büyük her türlü kişiye hoş hissettirmeyen burun deliğinin estetiğinin yapılması mümkündür.

Burun Deliği Estetiği Sonrasında İz Kalır Mı?

Kişilerin hem burun estetiği hem de burun deliği estetiği yaptırmasında en çok sorulan sorulardan birisi işlem sonrasında burnumda iz kalır mı? Bu sorunun cevabı ise hayır olacaktır çünkü kimse burnun ortasında dikiş izi olsun istemeyecektir.

Estetik sırasında zaten burun, burnun köşelerinden kesilip işleme başladığından ötürü işlem sonrasında dikişlerin iyileşmesinden sonra herhangi bir iz kalmayacaktır.

Tabi bu konuda tercih edeceğiniz cerrah da çok önemli bir konudur. Eğer burnunuzu yapacak doktoru iyi seçmezseniz yapılacak küçük bir hata nedeniyle burnunuzda hem izler kalabilir hem de burnunuzun sağlığı bozulabilir.

Burun Deliği Asimetrisi Neden Olur?

Burun deliği asimetrisinin oluşmasındaki en büyük neden kesinlikle sürekli kullandığımız mimiklerimiz olacaktır. Gün içerisinde yaptığımız pek çok hareket örneğin gülmek ya da konuşmak gibi hareketlerde kullandığımız kaslar burun deliklerimizle birlikte çalışan kaslardır.

Yani kısacası biz gülerken ya da konuşurken burun deliklerimiz sürekli aşağı yukarı hareket etmektedir bu nedenlerden ötürü burun deliği asimetrisi oluşabilmektedir. Burun deliği asimetrisinin oluşmasındaki bir diğer neden ise genetik faktörler olacaktır. Kişilerin anne ve babalarından alacağı genlerden ötürü de kişilerde burun deliği asimetrisi ortaya çıkabilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir