Burun Estetiği Dudak Şeklini Değiştirir Mi?

Burun Estetiği Dudak Şeklini Değiştirir Mi?

Burun estetiği sonrası dudağın üst kısmında bazı farklılıklar meydana gelir. Buruna yapılan işlemler dudağın şeklini doğrudan etkilemez. Fakat üst dudağın açılış ve kapanış pozisyonunu etkileyebilir. Dudaklarda gözle görülür büyük bir fark yoktur. Burun estetikleri sayesinde burun yüz ile uyumlu ve orantılı hale gelir. Yüz ile orantılı olan burun, dudakların yapısını hafif derece değiştirir.

Burun Estetiği Yüz İfadesini Değiştirir Mi?

Burun kemiği ve yapısı bazı durumlarda yüz ile uyumlu olmaz. Yüz ile orantısız olan burun, yüz ifadesini büyük oranda etkiler. Burun estetikleri sonrası yüz ifadesi değişir. Bu olumlu bir değişimdir. İşlem sonrası yüz ifadesi daha da güzelleşir. Yüz burun ile daha orantılı bir hale gelir. Orantılı bir burun her zaman daha estetik durur. Yüzün daha canlı ve güzel görünmesine neden olur.

Burun Ameliyatından Sonra Gülüş Değişir Mi?

Burun ameliyatından sonra burunda, dudak bölgesinde şişlik ve morluklar görülür. Bunlar gayet normaldir. İşlem esnasında yapılan yöntemlerden dolayı kaynaklanır. Dudaklardaki şişlikler ilerleyen zamanda tamamen kaybolur. Bu süreçte gülmede zorluk ve gülüş değişikliği görülebilir. Bu kalıcı bir durum değildir. İyileşme gerçekleştikten sonra gülüş eski haline geri döner. Herhangi bir gülüş değişimi meydana gelmez.

Burun Estetiği Sonrası Ne Zaman Yan Yatılır?

Burun estetiği yaptıran kişilerin belirli bir süre sırt üstü yatması ve burnu koruması gerekir. Yan tarafa yatmak burnun iyileşme süresini uzatır. Burunda ve gözlerde şişliklere neden olur. İşlem sonrası baş bölgesinin yüksekte tutulması gerekir. En az 2 gün başın pozisyonu korunmalı ve yan tarafa yatılmamalı. 1 hafta boyunca oldukça dikkatli hareket etmek ve doktor tavsiyelerine uymak gerekir.

Burun Estetiği Kaç Yıl Gider?

Bilindiği üzere burun estetiği işlemleri için çok farklı yöntemler vardır. Burun hareketli bir organ değildir. Buda kalıcılık süresinin uzaması açısından avantajlıdır. İşlemler esnasında burun dokusuna özel dolgu maddeleri kullanılır. Kullanılan dolgu maddelerinin kalitesi ve yapılan işlemin başarı oranı kalıcılık süresini uzatır. Burun dolguları en az 6 ay en fazla 2 seneye kadar burunda kalır. Bu zaman dilimleri kişiden kişiye farklılık gösterir. Operasyon sonrası yapılan hatalar dolgunun kalıcılık süresini azaltır.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

İşlem sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır.

Dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Baş yüksekte tutulmalı. Bu yüzden 2 yastık ile uyunması tavsiye edilir.
  • Operasyon sonrası hızlı bir iyileşme süreci için verilen spreyleri ve ilaçları düzenli kullanmak gerekir.
  • Aşırı mimik ve gülüş burunda ağrıya ve şişliğe neden olur. Bu yüzden buruna zarar verecek işlemlerden kaçınmak gerekir.
  • Şişlikleri gidermek için şiş olan bölgelere buz uygulaması yapın.

Bu hususlara dikkat etmek ve herhangi bir olumsuzlukta hemen doktora başvurmak gerekir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir