Burun Estetiği İçin En Uygun Zaman Hangisi?

Burun Estetiği İçin En Uygun Zaman Hangisi?

Günümüzde sıkça yapılan burun estetiği ameliyatı 18 yaşını aşmış her bireyin yaptırabileceği bir operasyondur. Burnundan memnun olmayan kişilerin başvurduğu bir işlemdir. Burun ameliyatı sonrasında kişinin kendine olan güveni artar. Burun ameliyatı hem burun küçültmek hem de buruna şekil vermek amacı ile yapılır.

Ancak burun ameliyatı kişiye özel uygulanmalıdır. Burun estetiği operasyonu genel anlamda herhangi bir zaman diliminde yapılabilir. Fakat burun estetiği için önerilen zaman kış ve bahar aylarıdır.

Burun ameliyatı sonrası cildi güneş ışınlarından korumak gerekir. Ancak yaz aylarında cildi yüzde yüz güneş ışınlarından korumak mümkün değildir. Bunun yanı sıra burun ameliyatını yaz aylarında yaptırmak isterseniz 1 ila 2 ay güneş ışına maruz kalmamalısınız.

Yazın Neden Burun Ameliyatı Olunmaz?

Yazın burun ameliyatı olunmaz diye bir kural yoktur. Yazın yapılan burun ameliyatlarında da her hangi bir sorun yaşanmamıştır. Ancak burun ameliyatı sonrasında cildin güneş ışınlarına maruz kalmaması gerekir. Bunun için burun ameliyatı kış ve bahar aylarında yapılması önerilir. Onun haricinde burun estetik ameliyatı yazında uygulanabilir bir ameliyattır ve hiçbir sakıncası yoktur.

Burun Ameliyatı Yazın Mı Yapılır Kışın Mı?

Burun ameliyatı yılın her anında yapılabilir. Ancak burun ameliyatının zamanına hekiminiz ile birlikte kararlaştırmalısınız. Çünkü kış aylarında grip ve soğuk algınlığına yakalanma imkanınız daha yüksektir. Ancak yaz aylarında da güneşten korunmanız gerekir. Bu sebeple burun estetiği operasyonuna karar verdiyseniz, ne zaman yapılması gerektiğini doktorunuz karar verecektir.

Burun Estetiği Zor Bir Ameliyat Mıdır?

Burun estetiği ameliyatı genel anlamda zor bir girişimdir. Çünkü burun estetiği operasyonunda işin içine doku, kıkırdak, kemik gibi hassas yapılar giriyor. Kişilerin bu yapılarının farklı olması estetik cerrahının işini bir hayli zorlaştırabilir. Bunun yanı sıra kişinin burun dokusu, kemiği ve kıkırdağı narin ise ameliyatta daha tedbirli davranılmalıdır.

Burun Estetiği Fiyatı Ne Kadar?

Burun estetiği ameliyatı özel hastanelerde baya maliyeti olan bir operasyondur. Devlet hastanelerinde özel hastanelere oranla daha düşük maliyetlidir. Özel hastanelerde en düşük burun estetiği ameliyatı 20.000 TL'den başlıyor. Bu fiyat uygulanacak olan işleme ek olarak yansıyacak hizmetler neticesinde artabilir. Genel olarak en yüksek burun estetiği ameliyatı fiyatı ise 70.000 TL civarındadır.

Burun Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Dışarı Çıkılır?

Burun estetiği ameliyatından sonra kişi eğer kendini iyi hissediyor ise 48 saat sonra dışarıya çıkabilir. Hasta dilerse 48 saat sonra ılık su ile duşta alabilir. Burun alçısı plastik olduğu için suda herhangi bir ıslanma yaşamaz. Bunun haricinde hastanın genel durumu iyiyse ameliyattan 2 gün sonra dışarıya çıkabilir.

Devlet Hastanesinde Burun Ameliyatı Kaç Para?

Devlet hastanelerinde burun ameliyatı özel hastanelere oranla daha düşük maliyetlidir. Devlet hastanelerinde burun ameliyatı 5000 ila 7000 TL arasında değişim gösterir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir