Burun Estetiği Nasıl Anlaşılır?

Burun Estetiği Nasıl Anlaşılır?

Burun estetik yapıda olduğunda yüzün daha güzel ve göze hoş gelen şekilde görünmesine neden olur. Doğal olarak böyle bir buruna sahip olmak şans ve genetikle doğru orantılı iken bazen doğal olmayan yolların denenmesi gerekebilir. Bunun için estetik yapılması kararını almadan hemen önce hekim görüşü son derece önemli bir hal alır. Burun estetiğinde en önemli etmen estetiğin anlaşılıp anlaşılmayacağıdır. Çünkü anlaşılması burnun doğal durmadığının resmi kanıtıdır. Bunun için estetik yaptırmadan önce burnunuzu nasıl istediğinize ve bunun doğal durup durmayacağına odaklanmalısınız.

Burun Estetiği Nasıl Yapılmalıdır?

Estetik burun yapılırken cerrahların ve doktorların çoğunun amacı beklentileri karşılarken diğer taraftan da doğal bir sonuç ortaya çıkarmaktır. Dudağınızın estetikten sonra silikonlu olduğunun anlaşılması ne kadar rahatsız ederse burun için de aynı durumun yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Operasyon genel anestezi altında ve kısa süren bir şekilde yapılır. Yapılan işlemlerde burun içine girilerek gerekli olması halinde kemik üzerinde oynama yapılır. Estetik gerektirmeyen ve sadece burnun kaldırılmasını sağlayan pratik yollarla da yapılması mümkündür.

Nasıl Estetik Yapıldığı Anlaşılır?

Yaptırdığınız burun estetiğinden sonra bunun anlaşılır olup olmadığını anlamak için karşınızdakine sormanız yeterli olur.

Bunun temelde nedenleri şu şekildedir:

  • Burun doğal durmaz,
  • Burnun üstünde derinin işlem geçirmiş olmasından kaynaklı bazı değişimler olabilir,
  • Simetrik sorun vardır,
  • Burnun deliklerinde değişim yaşanabilir,
  • Burnun kemiğinin dümdüz inmesi,
  • Belli belirsiz oluşan kesiler,
  • Aşırı parlak ve düzgün durması,
  • Burun ucunda yaşanan hareket azlığı,
  • Burun ucunun yüksekte ve fazla sivri olması,

Bu tarz belirtiler genel olarak burnun doğal durmamasının sonucu olarak ortaya çıkar. Yüzünüze bakan kişi de burnunuzun estetik olduğunu anlar. Bunun için doktor seçimi de önemlidir.

Anlaşılmaması İçin Ne Yapılabilir?

Estetik için seçeceğiniz kurum ve tecrübe bile bu konuda son derece önemlidir. Operasyondan sonra sesinin değişmesi sorunu ile karşı karşıya kalanlar olabilir. Bundan dolayı anlaşılmayacak şekilde doğal durmasını sağlayacak bir estetik talep etmek önemlidir. Burun ameliyatları genel anlamda burun yapısının kalıcı olarak değişmesine neden olur. Olası bir sorun yaşanması halinde ise geri dönüşü için yeniden burnun kemik yapısı ile oynanması ve ameliyat olunması gerekir. Bunlar biraz uzun ve rahatsız edici durumlar oluşturabilir. Bunun için dikkatli olunması önerilir.

Doktor Seçimi Anlaşılmasını Engeller Mi?

Doktor bu konuda en önemli etmendir. Doğal duran ve genel anlamda zorlukla fark edilen bir burun için burnunuzun uzman bir el tarafından işleme alınması önemlidir. Doktorunuzun ne oranda yetenekli olduğu estetik sonrasında burnunuzun şekil olarak oturmasının devamında anlaşılır. Bundan dolayı mutlaka doktorların tecrübe, uzmanlık ve yeteneğine göre hareket etmelisiniz. Estetikler illaki dikkatli inceleme sonucunda anlaşılacaktır. Ama önemli olan doğal bir burun sahibi olmak olmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir