Burun Estetiği Sonrası Şekil Ne Zaman Oturur?

Burun Estetiği Sonrası Şekil Ne Zaman Oturur?

En sık yapılan operasyonlardan bir tanesi burun estetik operasyonlarıdır. Kemerli burun, burnun düşük olması ya da yüze göre çok büyük olması gibi çeşitli estetik kaygılardan dolayı estetik operasyonu yaptırılır. Hastaların estetik operasyona dair sordukları sorulardan biri de burnun şeklinin ne zaman oturacağı ile ilgilidir. Burnun şeklinin oturması için sabırsızlanan hastalar bunun bir süreç olduğunu unutmamalıdır. Sabırla ve uzman önerileri dinlenerek bu süreç sağlıklı bir şekilde geçirilmelidir.

Burun Estetiği Sonrası Burun Nasıl Görünür?

Operasyon sonrasında burunda şişlikler, ödemler ve morluklar görülür. Bu görüntü hastaları endişelendirse de bu operasyon sonrası son derece normal bir görüntüdür. Operasyon sırasında yapılan işlemlerin dokuda bıraktığı etkilerdir. Bu etkilerin hepsi geçicidir. Belli bir sürenin sonunda şişlikler, ödemeler ve morluklar geçer. Burun şekli yerine oturmaya başlar. Elbette, hastaların sabırlı olmaları, operasyon donrası uzman tavsiyeleriyle hareket etmeleri daha hızlı iyileşmelerini sağlar. Özellikle şişlik ve morlukların hızla iyileşmesi iyileşme dönemini verimli geçirilmesiyle ilişkilidir.

Burun Estetiği Sonrası Burun Şeklinin Oturması

Burnun şekli açısından oturması, burnun ana hatlarıyla ortaya çıkması demektir. Burun estetiği sonrası burnun şeklinin tam anlamıyla oturması belli bir süreci kapsar. Bu süreçte uzman hekimin önerileri doğrultusunda hareket edilmesi ve uyarıların dinlenmesi oldukça önemli.

Burun Şeklinin Oturması Süreci

Yukarıda da belirtildiği gibi bu bir süreçtir.

  • Burun estetiği sonrası ilk ay burun son derece şiş görünür.
  • 2-3 hafta sonra şişlikler yavaş yavaş inmeye başlar. Bu süreçte hastalar burunlarının daha güzel görünmeye başladığını fark ederler.
  • Daha sonraki günlerde burun oturma sürecine devam eder. Zaman geçtikçe burnun şekli güzelleşir.

Burun şeklinin tam olarak oturması ise bir yılın sonunda olur. Bir yılın sonunda artık vurun son şeklini alaca ve oturma süreci tamamlanacaktır.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Her ameliyatta olduğu gibi burun estetiği sonrası hasta için de bir dinlenme süreci vardır. Bu dinlenme süreci ameliyatın başarısı ve hastanın sağlığı açısından önemli bir süreçtir. Hastaların bu süreci en doğu şeklide geçirmeleri gerekir.

  • Doktor kontrolleri aksatılmamalı ve düzenli olarak kontrole gidilmelidir.
  • Banyo sırasında direkt olarak buruna temas edilmemelidir. Bu nedenle; yüz bölgesinin yıkanması esnasında hafif hareketlerle yüzün yıkanması önerilir. Uzman hekimin belirlediği tarihen önce burun suyla temas etmemelidir.
  • Gözlük takılması kesinlikle önerilmez. Zira gözlük operasyon geçiren bu bölgeye baskı yapar. Yaklaşık olarak 6 ay boyunca gözlük takılmamalıdır.
  • Uzman hekimin izin verdiği aktiviteler yapılabilir.
  • Burnun zarar göreceği, temasa ya da darbeye maruz kalabileceği her türlü spor faaliyetinden uzak durulmalıdır.
  • Dişler fırçalanırken set hareketlerden kaçınılmalıdır.

Bu ve benzeri durumlara dikkat edilirse iyileşme süreci hızlanır. Bu da burnun şeklinin oturmasını kolaylaştırır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir