Burun Estetiği Yaptırmanın Nedenleri

Burun estetiği, yani rinoplasti operasyonları, hem estetik nedenlerle, hem de çeşitli sağlık problemlerinden ötürü yaptırılabilen bir operasyondur. Burun şeklinin istenile standartlarda olmamasından ya da geçirilen bir kaza ya da travmanın ardından burunda ortaya çıkan şekil bozukluklarını düzeltmek amacı ile yapılabilen burun estetiği operasyonları, artık son derece yaygındır. Burun estetiği yaptırmanın nedenlerini ve alt başlıklarını ele aldık.

Burundaki Hangi Şekil Bozukluklarından Ötürü Estetik Operasyon Yapılır?

Türkiye’de, genel olarak burun estetiği konusunda, en yaygın nedenler arasında burnun kemerli olması, uzun olması ve burun ucunun düşük olması gibi nedenler yer almaktadır. Bunun dışında burun deliklerinin büyük olması ve burunda asimetri durumu da, burun estetiği nedenleri içinde yer alır. Kültürel, genetik mirastan ötürü ortaya çıkan büyük ya da uzun burun için yapılan estetik operasyonlar ile, burunlar istenen estetik görünüme kavuşabilmektedir.

Travmalara Bağlı Şekil Bozukluğu

Burun estetiği yaptırmanın nedenleri içinde, yaşanan çeşitli travmaların ardından burunda kalan çeşitli şekil bozuklukları da yer alır. Estetik görünümün yanı sıra, çeşitli sağlık problemlerine de yol açabilen travmalara bağlı şekil bozulukları, profesyonel rinoplasti operasyonları ile ortadan kaldırılabilmektedir. Travmalara bağlı burun şekli bozuklukları içinde asimetri sorunu, en çok görülen durumlar arasındadır. Uygulanan profesyonel estetik teknikleri ile, estetik sorunlarınız tedavi ile çözülmektedir.

Burun estetiği operasyonları esnasında burun eti ve burun tıkanıklığı operasyonu

Burun estetiği operasyonu yaptıran bazı kişiler, bu operasyon sürecinde burun eti ve burun tıkanıklığında yaşadıkları sorunu da ortadan kaldırmak için, aynı anda bu operasyonların da yapılmasını talep edebilmekteler. Konka denen burun eti yapısı, konka hipertrofisi ya da burun eti büyümesi sorununa sebebiyet verdiğinde, çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir. Geniz eti ve septum eğriliği olarak da bilinen bu rahatsızlık, burun estetiği operasyonu ile aynı anda yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra, burun boşluğunda arkaya doğru uzanan burun etleri, büyüme gösterdiklerinde burun tıkanıklığına neden olmaktadır. Burun tıkanıklığı sorunu da, burun estetiği, rinoplasti operasyonu ile aynı anda yapılabilmektedir.

İzmir, İstanbul ve Ankara burun estetiği konusunda kliniklerin yaygın olduğu şehirler arasında yer almaktadır. Profesyonel burun estetiği uzmanları, burnunuzla ilgili yaşadığınız tüm estetik sorunları, herhangi bir ciddi ağrı söz konusu olmadan, anestezi altında tıp standartlarına uygun şekilde tedavi ile ortadan kaldırmaktadır. Ankara burun estetiği uygulamaları konusunda, burun estetiği yaptırma nedenleriniz üzerinden bir fiyat alabilir, burun estetiği operasyonu sürecinin öncesi ve sonrasında dikkat etmeniz gerekenleri doktorunuza danışarak öğrenebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir