Cilt Kalınlığı Burun Estetiği Ameliyatını Nasıl Etkiler?

Cilt Kalınlığı Burun Estetiği Ameliyatını Nasıl Etkiler?

Cilt kalınlığı burun estetiği ameliyatlarında önem verilen bir konudur. Kalın derili bir buruna sahip olduğunuz şu şekilde anlaşılabilir;

  • ​​​​​Öncelikle yağlı bir burun deriniz varsa
  • Etli burun ucunuz varsa
  • Normal bir burun yapısına göre burun kanatlarınız daha genişse
  • Gözenekli bir burnunuz varsa

Bu durumlarda burun derinizin kalın olduğu anlaşılabilir. Burun ucundaki derinin kalın olmasının ameliyata etkisi vardır. Kalın derili bir burun yapısına sahip olana kişilerin ameliyatı daha zordur.

Çünkü kalın deriyi şekillendirmek çok daha zordur fakat ince derili bir burun yapısına sahipseniz ameliyat daha kolay geçebilir. Kalın deriye sahip bir burnunuz varsa ameliyat sonrasında burun ucunuz düşebilir. İnce derili burunları ameliyat sonrasında iyileşmesi kalın derili burunları göre çok daha hızlı ve sorunsuzdur.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı gerekli durumlarda kıkırdak dokusunu, kemiği ve deri tabakasını değiştirebilen bir ameliyattır. Burun estetiği ameliyatı olmadan önce doktor sizin yüzünüzün özelliklerine göre bir planlama yapar. Her büyük ameliyatta olduğu üzere bu ameliyat türünde de bazı riskler vardır.

Çünkü büyük ameliyatlarda enfeksiyon, anesteziden dolayı olumsuz tepki ve kanama gibi durumlar gelişebilir. Sadece burun estetiği ameliyatına aitte bazı riskler bulunur. Bunların başında nefes almakta zorluk çekme, burunda ve burun çevresinde kalıcı olabilecek uyuşmalar, eşit olmayan burun görüntüsü, kalıcı şişlik renk değişimi ve ağrı görülebilir.

Bu gibi durumlarda ek bir cerrahi işleme ihtiyaç duyulabilir. Zaten bu durumların hepsi ameliyat öncesinde hastaya doktor tarafından aktarılır. Ameliyat öncesinde doktor hastaya kan testleri ve laboratuvar testleri yapar. Gereken bütün testler ve muayeneler yapıldıktan sonra doktor bir plan çıkarır ve bu olan doğrultusunda hareket edilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatı

Burun estetiği ameliyatı fiyatını birçok faktör etkiler bunun başında doktorun tecrübesi ve deneyimi gelir. Daha sonrasında hastane seçimi, ekip giderler ve kullanılan malzemelerden dolayı fiyatta değişiklik görülür. Bunun için net bir fiyat belirtilmez.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesinde Yapılması Gerekenler

Ameliyattan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Özellikle ameliyattan iki hafta önce bazı ilaçların kullanımına son vermek gerekir. Çünkü bazı ilaçlar kanamayı arttırır. Bitkisel ilaçların kullanımında ameliyat öncesinde ara verilmelidir. Sigara kullanımına da ara vermek ameliyat öncesinde sonrasında önemlidir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında şişliği ve kanamayı azaltmak için yatakta dinlenmek daha iyidir. Buruna yerleştirilen ateller sebebi ile burunda şişlik ve tıkanma yaşanabilir. Kanama ve şişliği azaltmak için yorucu faaliyetlerden kaçınmak gerekir. Aynı zamanda sümkürmekten ve aşırı yüz mimiklerine kaçınmak gerekir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonuçları

Burun estetiği ameliyatı aslında zor bir ameliyattır. Ameliyat sonrasında burnun yüze oturması zaman alır. Fakat bir sene içinde burundaki şişliğin büyük bir bölümü kaybolacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir