Doğal Yollarla Burun Küçültme Mümkün Mü?

Doğal Yollarla Burun Küçültme Mümkün Mü?

Kadınlar ve erkekler güzel bir buruna sahip olmak ister. Güzel bir burna sahip kişilerin burnu yüz hatları ile orantılıdır. Orantısız olarak büyüyen burun estetik olarak hoş bir görüntü oluşturmaz. Burun küçültme operasyonları ile burnu daha estetik hale getirmek mümkündür.

Fakat burun ameliyatları bazılarına son derece korkutucu geliyor. Bıçak altına yatmak istemeyenler acaba doğal yollarla burun küçültmek mümkün mü sorusunun cevabını merak ediyor. Doğal yollarla burun küçültmek mümkündür. Fakat ameliyatlar kadar etkili yöntemler değildir. Fakat düzenli olarak yapılırsa faydasını görmek mümkündür.

Doğal Yollarla Burun Küçültme Yöntemleri Nelerdir?

Bıçak altına yatmak istemeyenler evde burun küçültme yöntemleri sayesinde daha düzgün bir buruna sahip olabilir.

Burun küçültmek için kullanılan bazı yöntemler şunlardır:

  • Makyaj yapmak,
  • Burun egzersizleri yapmak,
  • Burun kıskacı kullanmak,
  • Diş macunu kullanmak.

Burnundan şikayet edenler bu yöntemler sayesinde bu şikayetlerden kurtulabilir. Estetiksiz burun küçültme işlemleri birkaç makyaj tekniği sayesinde yapılabilmektedir.

Diş Macunu Yöntemi İle Burun Küçültme Nasıl Yapılır?

Diş macunu yöntemini uygulamak için bazı malzemelere ihtiyacınız vardır. Bu malzemeler diş macunu, zencefil ve sirkedir. Bu malzemeleri geniş bir kabın içerisine koyun. Güzelce karıştırın. Bir fırça yardımıyla burnunuza dikkatli şekilde sürün.

Yaklaşık yarım saat bekleyin. Sonra yüzünüzü yıkayın. Bu işlemi düzenli olarak tekrarlamak faydalı olacaktır. Bu yöntem için öğütülmüş zencefil ve elma sirkesi kullanılması tavsiye edilir. Burunda yanma mevcut ise zencefil ve sirke miktarını azaltın.

Makyaj İle Burun Küçültme Nasıl Yapılır?

Burnun şekline uygun makyaj teknikleri ile burun küçültmek oldukça kolaydır. Kemikli burunlar genel olarak kemiği gizlemek amacıyla makyaj yapar. Burun kemiğine kontür yapmak işe yarayan bir yöntemdir.

Uzun burunlu bayanların ise öncelikle burnun uç kısmına mat bir bronzlaştırıcı sürmesi gerekir. Ardından burun kemiğinin üzerine aydınlatıcı pudra sürülmeli ve kontürleme işlemi yapılmalı. Bu gibi basit ve ufak hileler ile doğal bir görüntü oluşturmak hiç de zor değil.

Burun Küçültme Egzersizleri

Burun küçültme egzersizleri, ameliyat olmak istemeyenlerin bir numaralı tercihleri arasında yer alıyor. Burun küçültmek amacıyla yapılan birden çok egzersiz vardır. Şimdi bu egzersizlerden birini inceleyelim. Orta parmağınızı burnunuzun üzerine koyun. Burnunuzun üzerinden başlayarak alnınızın ortasına kadar ilerletin.

Aynı zamanda da hafif masaj yaparak burnunuzun yukarı doğru kalkmasına destek olun. Bu egzersizi hem sabah hem de akşam düzenli olarak tekrar edin. En az 5 dakika olacak şekilde uygulayın. Başka bir egzersiz yapmak için baş parmağınızı ve işaret parmağınızı hazırlayın.

Bu parmaklarınızı kullanarak burnun tepe noktasını bulun ve parmakları yerleştirin. Burnun tepe noktasını çekerek masaj yapın. Günde iki kere en az 3 dakika olacak şekilde tekrarlayın. Bu tür egzersizlerin faydalı olması için düzenli yapılması gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir