Karma Rinoplasti Ne Demek?

Karma Rinoplasti Ne Demek?

İnsan vücudu karmaşık bir anatomik yapıdan meydana gelir. Burunda yer alan oluşumlar da karmaşık bir mekanizmaya sahiptir. Bu yüzden burun operasyonlarında burunda düşme gibi bazı sorunlar yaşanabiliyor. Bu sorunlar genellikle bağ dokuların hasar görmesi sonucu oluşur. Kıkırdak doku fazla veya eksik alındığında burnun anotomik yapısı ve fiziksel görüntüsü değişir. Karma rinoplasti bu sorunların en güvenli şekilde ortadan kalkmasını sağlayan yeni geliştirilmiş bir yöntemdir.

Bu yöntem sayesinde burnun anatomik yapısı korunuyor ayrıca daha doğal bir görünüm meydana geliyor. Burun delikleri içinden geçirilen alet kıkırdak ve kemiklere zarar vermiyor. Kemik ve kıkırdak dokunun altında yer alan zarlardan geçerek güvenli şekilde operasyonun tamamlanmasına yardımcı oluyor. Bu sayede bağ dokular korunmuş olur. Normal işlemlerden sonra yasak olan birçok aktivite karma rinoplasti sonrası kişiyi büyük ölçüde etkilemiyor. Günlük aktiviteler rahat şekilde yapılabiliyor.

Karma Rinoplasti Avantajları Nelerdir?

Karma rinoplasti sağladığı avantajlar nedeniyle son zamanlarda çok sık tercih ediliyor. Peki, sağladığı avantajlar nelerdir?

Sağladığı avantajlar şunlardır:

  • Bağ dokuyu ve bağ doku elemanlarını korur.
  • Burun ucu hareketlerinde hasar oluşmamasını sağlar.
  • Burnun anatomik yapısını korur.
  • Açık teknik ile kıkırdakların rahat şekilde görünmesini sağlar.
  • Burun ucunun elastik kalmasını sağlar.
  • Operasyon sonrası burunda sertleşme gibi sorunlar olmaz.
  • Buruna dışarıdan kesi yapılmaz.
  • İz bırakmaz ve operasyon uygulandığı belli olmaz.

Bu gibi avantajlar sayesinde kişi daha rahat ve güvende hissetmiş olur. Karma rinoplasti burnun doğal yapısını korumak adına çok önemli bir yöntemdir.

Karma Rinoplasti Önemi

Karma rinoplasti doku hasarının oluşmaması ve izsiz bir buruna sahip olmak açısından çok önemlidir. Burunda dikiş izi belli olmaz. Bu sayede burun daha doğal görünür. Burunda meydana gelen hasar minimal düzeye indirilir. Sağlıklı estetikler için oldukça önemli ve başvurulan bir yöntemdir.

Karma Rinoplasti Nasıl Yapılıyor?

Karma rinoplasti de kapalı yöntemler kullanıldığı için genellikle iz bırakmaz. Burun deliklerinden girilir ve kıkırdaklar doğrultularak birleştirilir. Kapalı bir yöntem olarak görülse de açık yöntemleri de içinde barındırır. Açık yöntemler de kolay bir şekilde uygulanabilir.

Karma Rinoplasti Neyi Hedefliyor?

Karma rinoplasti son zamanlarda adından sıkça söz ettiren bir tekniktir. Bu teknik teknolojinin gelişmesi ile daha da başarılı bir hale gelmeye başlıyor. Burun estetiklerinde meydana gelen sorunları minimal düzeye indirmeyi hedefliyor. Aynı zamanda doku kaybını önlemeyi sağlıyor. Burunda iz kalmaması ve işlemsiz görünen burunlar için kesileri minimal düzeye indirmeyi hedefliyor. Burnun karmaşık yapısına karşılık olarak burun anatomik yapısını korumayı kendine ilke edinmiş bir tekniktir. Bu hususlar çerçevesinde estetik operasyonlarda oluşabilecek olumsuz riskleri ortadan kaldırıyor ve doğal görünümler elde etmede yardımcı oluyor. Burun ucu daha dinamik ve daha dik kalıyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir