Koruyucu Burun Estetiği Nedir?

Koruyucu Burun Estetiği Nedir?

Merak edilen konulardan bir tanesi olarak koruyucu burun estetiği ön plana çıkmayı başarıyor. Bu estetik sayesinde problemli olan burun bölümü düzeltilebiliyor. Yamuk burun şekilleri, çeşitli çıkıntılar, kemerli burunlar ve düz olmayan burun uçları gibi durumlarda en fazla tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir.

Koruyucu Rinoplasti Nedir?

Burun adına yapılan bu estetik kapalı, açık ve klasik şekilde gerçekleştiriliyor. Ameliyat, burun için kalıcı şekil verme işlemi olarak yapılıyor. Burun kısmında problem yaşayan kişiler bu seçenekten faydalanarak istediği estetik hale gelebiliyor. Genel olarak burun kısmı ön taraftan iyi olmasına rağmen yandan bakınca kemerli görünenlerde işlem gerçekleşiyor.

Koruyucu Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı genel olarak şu problemleri yaşayanlar için yapılır;

  • Görüntü bakımından rahatsız eden burun yapısı.
  • Yamuk olan burun ucu.
  • Eğri burunlar.
  • Kalın burunlar.
  • Kemerli burunlar.
  • İnce burunlar.

Ayrıca burun probleminden kaynaklı solunum güçlüğü çekenler için ameliyat gerçekleşir.

Koruyucu Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

En önemli olan avantajlardan bir tanesi ameliyat olanların hızlı şekilde iyileşmesidir. Hasta ameliyatın ardından 3. gün içerisinde günlük faaliyetlerine tamamen dönebilir. Oldukça az bir şekilde ödem, ağrı ve şişlik görülebilir. Ameliyattan sonra burun ucunda hiçbir şekilde kesik izleri bulunmaz.

Üstelik ameliyat olan kişilerde daha sonra burun sırtında hiçbir sorun ile karşılaşılmaz. Çünkü burun sırtı tamamen korunarak ameliyat gerçekleşir. Diğer yapılan ameliyatlara göre burun ucunda normal şekilde hareket gerçekleşir. Doğal burun pozisyonu korunması sebebi ile burun ucunda düşme gibi durum söz konusu değildir.

Koruyucu Burun Estetiği Dezavantajları Nelerdir?

Gerçekleşen bu ameliyatta hiçbir şekilde zarar gerçekleşmemiştir. Bu yöntem son derece güvenilir ve diğerlerine göre daha kolay şekilde gerçekleşir. Yeni teknik olması sebebi ile her zaman tercih edilen bir ameliyat türüdür.

Nasıl Yapılır?

Ameliyat genel anestezi altında gerçekleşir. İşlem burun ucunda ufak bir kesi ile başlar. Buradan buruna ameliyat yapılacak kısma erişilir. Orta hat kıkırdakta herhangi bir yamukluk var ise ilk önce burası düzeltilir. Yamukluğu gerçekleştiren kıkırdaklar çıkarıldıktan sonra bu bölüm burun ucu kıkırdağına doğru getirilir. Böylece gerekli olan doğal şekil oluşturulur.

Burun sırtında bulunan problemler ufak kesiler ile çıkartılır. Böylece doğal burun sırtı ve doğal burun ucu oluşturulur. En son olarak burun içerisine ve sırtına konulan tamponlar ile bitirilir. Yapılan ameliyatın ortalama süresi 2-3 saat olarak farklılık gösterir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir