Revizyon Burun Ameliyatı En Erken Ne Zaman Yapılır?

Revizyon Burun Ameliyatı En Erken Ne Zaman Yapılır?

Estetik burun ameliyatlarında sonra gereken verimin alınamaması halinde revizyon burun ameliyatları gerçekleştirilmektedir. Bu revizyon burun ameliyatının da yapılabilmesi için ilk ameliyatın önlemlerinin geçmesi gerekir. Genelde iyileşmek için 6 ay ya da 1 yıl kadar süre gerekmektedir.

Revizyon Burun Ameliyatına Neden Gerek Duyulur?

Burun ameliyatı sonunda revizyon ihtiyacı oluşabilir. İşlemi yapan cerrah ne kadar tecrübeli olursa olsun bazen bu tür revizyon burun ameliyatına ihtiyaç duyulabilir. Revizyon işlemi çeşitli amaçlara yönelikte yapılmaktadır. Bazen ise ciddi operasyonlar içinde revizyon yapılabilir.

Bazı insanlar burun görüntüsünden memnun olmadıklarından dolayı revizyon burun ameliyatı yaptırır. Bazıları sağlık açısından problem yaşadıkları dolayısıyla bu ameliyata ihtiyaç duyar.

Hangi Durumlarda Revizyon Burun Estetiği Yapılır?

Bazı durumlardan dolayı revizyon burun estetiği ihtiyacı doğabilir. Peki bu durumlar hangileridir?

 • Hastanın burundan yeteri kadar nefes alması problemi
 • İlk ameliyat sonrasında burunda bulunan kemerin yeteri kadar alınamaması problemi ve bu durumdan dolayı şekil bozukluğu oluşması
 • İlk ameliyat sonrasında burun ucundaki şişliğin devam etmesi ve burun ucu düşüklüğünün giderilememesi
 • Yapılan ilk operasyon sonrasında burun ucunun aşırı kaldırılması
 • Ameliyat sonrasında burun ve yüz arasında orantısız bir görünüm olması

Bunlar ilk burun ameliyatı sonrasında oluşabilecek problemlerdendir. Bu problemlerin giderilmesi içinde revizyon burun ameliyatına ihtiyaç duyulur.

Revizyon Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun estetiği sonrasında istenmeyen sonuçlar alınabilir. Bunun için ikinci bir işleme gerek duyulur. Fakat bu revizyon ameliyatının uygulanabilmesi için ilk ameliyatın üzerinden 1 yıl kadar geçmesi gerekir.

Burun estetiği ameliyatlarında fonksiyonel ve aynı zamanda da estetik olması gerekir. Ameliyat sırasında bazı noktalara dikkat edilmezse olumsuz sonuçlar ortaya çıkar. Bunun için ameliyatta kemik çatının daraltılmasına, burun ucunun incelemesine dikkat etmek önemlidir.

Revizyon Burun Ameliyatına Gerek Duyulmaması İçin İlk Ameliyatın Nasıl Olması Gerekir?

Revizyon burun ameliyatına gerek duymamak için ilk ameliyatın fonksiyonel açıdan iyi olması gerekir. Aynı şekilde estetik açıdan da hoş bir görüntüye sahip olması gerekir. Burnun fonksiyonel yapısının işlem sırasında korunması önemlidir. İlk ameliyatın tecrübeli bir cerrah tarafından yapılması ve işlem sırasında gereken özenin gösterilmesi ilk ameliyatın görüntü ve sağlık açısından iyi olmasını sağlar.

Revizyon Burun Ameliyatı ile Hangi Sonuçlar Alınır?

Burun ameliyatı görüntü açısından ve estetik açıdan insanların tercih ettiği bir operasyondur. Görüntü ve sağlık sorunların gelişmesine bağlı olarak revizyon ameliyatı ihtiyacı doğar. Peki revizyon burun ameliyatında sonra hangi problemler çözüme kavuşturulabilir?

 • Burun eğriliği
 • Kıkırdak çıkıntısı
 • Burun ucu düşüklüğü
 • Fazla kalkık görünen burun
 • Burun deliklerindeki asimetri sorunu
 • Kemerli burun sorunu
 • Nefes alma sorunları

Revizyon burun ameliyatlarına genelde burun tıkanıklığı yüzünden ihtiyaç duyulur. Bunun için revizyon burun ameliyatı ile sorun çözüme kavuşturulabilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir