Rinoplasti Ameliyatını Hangi Doktorlar Yapar?

Rinoplasti Ameliyatını Hangi Doktorlar Yapar?

Gelişen tıbbi imkanlar ve değişen güzellik algısı nedeniyle; günümüzde rinoplasti ameliyatı, doktorlar tarafından sıkça yapılan bir ameliyat olmuştur. Burnun yeniden şekillendirilmesi anlamına gelen rinoplasti ameliyatı; pek çok doktor tarafından yapılabilse de, her doktor bu ameliyatı yapamaz. Bu yüzden, rinoplasti ameliyatının hangi doktorlar tarafından yapıldığı hastalar tarafından merak edilir. Her doktor rinoplasti ameliyatı yapmadığı gibi, bu ameliyatı yapan doktorların da rinoplasti konusunda tecrübesi farklıdır. Peki, rinoplasti ameliyatını hangi doktorlar yapar?

Rinoplasti Ameliyatı Yapan Doktorlar

Rinoplasti ameliyatı, geçmişe kıyasla günümüzde oldukça sık yapılan bir ameliyattır. Bu kadar sık ameliyat yapılmasında, bu konuyla ilgilenen doktorların fazla olmasının önemli bir yeri vardır. Peki, bu rinoplasti ameliyatını hangi doktorlar yapar? Bu doktorların uzmanlık alanları nelerdir? Rinoplasti ameliyatını, kulak burun boğaz (KBB) veya plastik cerrahi doktorları yaparlar. Rinoplasti bu iki bölümün ortak alanıdır.

Rinoplasti ameliyatı, estetik ameliyat olduğu için doktorun isteğine bağlı olarak gerçekleştirilir. Yani tüm kulak burun boğaz hastalıkları doktorları ya da tüm plastik cerrahi doktorları, rinoplasti ameliyatını yapmaz. Dolayısıyla rinoplasti ameliyatı bu bölümlerde, bu ameliyatı yapmak isteyen doktorlar tarafından yapılır. Bu doktorlar rinoplasti ameliyatını, ister özel kendi açtıkları muayenehanesinde isterlerse de çalıştıkları hastanelerde yapabilirler.

Doktorların rinoplasti ameliyatına yönelik bilgi, tecrübe ve imkanlarına bağlı olarak; bu ameliyatın başarılı olma olasılığı değişir. Kendi özel muayenehanesine sahip doktorların imkanları biraz daha iyi olabilir. Peki, rinoplasti ameliyatı yaptıracaksak hangi doktorlara yaptırmalıyız? Hangi doktorun daha iyi ve tecrübeli olduğunu nasıl anlarız?

Hangi Doktorun Rinoplasti Ameliyatını Daha İyi Yaptığını Anlama Yolları

Rinoplasti ameliyatı, son yıllarda oldukça sık yapılan ve güzel örneklerine sıkça rastlanılan bir ameliyat olsa da bazen başarısız olabilir. Başarısız olması demek, hastanın burnu için istediği şeklin oluşmaması demektir. Bu durumla karşılaşmamak için, bu konuda oldukça tecrübeli ve bilgi sahibi bir doktora rinoplasti ameliyatı olmak gerekir.

İşte doktor seçerken dikkat edilmesi gerekenler:

  • Mesleki tecrübesi: Rinoplasti ameliyatını kaç yıldır yaptığı çok önemli bir kriterdir. Uzun yıllar bu işle uğraşan doktorlar bir adım öndedir.
  • Hasta yorumları: Doktorun adı yazılarak internette araştırabileceğimiz bu yorumlar çok önemlidir. Hastalarından sürekli iyi yorum alan doktorlara güvenmek gerekir. Rinoplasti ameliyatı olmuş birine direkt soru sormak, daha güvenilir bir değerlendirmedir.
  • Doktora ait internet siteleri: Rinoplasti ameliyatı olmuş bu kişilerin önceki ve sonraki hallerinin paylaşıldığı bu siteler, doğru doktoru seçmede bize yardımcı olabilir.

Tüm bu kriterlere dikkat edilerek ideal seçim yapılabilir. Ama şunu unutmamak gerekir ki her şey mükemmel olsa da başarısızlık ihtimali çok az da olsa her zaman vardır. Bu kriterler sadece başarısızlığı en aza indirmek içindir.

KBB Mi Plastik Cerrahi Mi Daha İyi?

Rinoplasti ameliyatında doktorun alanının önemi yoktur. Tecrübesi, bilgi birikimi ve sahip olduğu imkanlar rinoplasti ameliyatının başarısını etkileyen temel faktörlerdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir