Sadece Burun Ucu Kaldırma Estetiği Yapılabilir Mi?

Sadece Burun Ucu Kaldırma Estetiği Yapılabilir Mi?

Günümüzde en sık yapılan operasyonlar arasında burun operasyonları yerini almaktadır. Bazı durumlarda burun üstüne veya kemeri gidermeye yönelik yöntemler tercih edilirken bazen basit operasyonlara ihtiyaç da duyulabilir. Burun yapısından şikayet edenler ve burunun daha dik durmasını isteyenler burun ucu kaldırma operasyonlarına yönelirler. Sadece burun ucu kaldırma estetikleri yapılabilmektedir. Hatta geniş bir buruna sahip kişiler burun ucunu da küçülttürebilir.

Burun Ucu Kaldırma Operasyonunda Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

Burun ucu kaldırma işleminde genellikle burun gövdesine işlem yapılmamaktadır. Fakat bazı noktalarda değişimler yapılabilir.

Yapılabilecek işlemler şunlardır:

  • Geniş burun yapısının küçültülmesi
  • Burun ucunun uygun yüksekliğe kavuşturulması
  • Dudak acısının düzenlenmesi
  • Burun ucu şeklinin düzeltilmesi ve daha dik durması

Buruna bu gibi işlemler yapılabilmektedir. Bu işlemler basit işlemler olduğu için iyileşme açısından uzun zamanlar almaz. Genellikle ameliyatsız işlemlerdir ve anestezi verilerek uygulanabilir.

İple Burun Ucu Kaldırma İşlemi Nedir?

Burun ucunu kaldırmak amaçlı birçok estetik operasyon mevcuttur. Bunlardan biri iple burun ucu kaldırma işlemidir. Bu işlem için dikiş ipleri kullanılır. Bu ipler günlük hayatta ameliyat esnasında kullanılan iplerdir. Uzman kişi tarafından uygulanır. Fakat kalıcılığı diğer operasyonlara oranla daha azdır.

Burun Ucu Botoksu Nedir? Burun Ucu Kaldırma İşlemi İçin Kullanılır Mı?

Burun ucu kaldırma işlemi için burun botoksu yöntemi de kullanmak mümkündür. Kişinin yüz yapısı ve durumu değerlendirilir. Bu işlemde dudak ve burun birleşim bölgesi oldukça önemlidir. Dudağın ve burunun birleşim yerinin uç kısmı belirlenir. Burada yer alan kas içerisine dolgu işlemi uygulanır. Bu işlem sonrasında enjeksiyon yoluyla gönderilen madde gevşemeye neden olacaktır. Otomatikten kastaki gevşeme burun ucunun yükselmesini sağlar. Bu sayede daha dik ve havada bir burun elde edilmiş olur. Her hasta için uygulanmamalıdır. Kişiler operasyon işlemleri öncesi uygun kontrollerden geçmelidir.

Burun Dolgusu Burun Ucunu Kaldırmak Amaçlı Kullanılabiliyor

Burun ucunu kaldırmak için burun dolguları da yarar sağlar. Burun dolguları sadece burunun uç kısımlarında kullanılabilir. Ameliyattan korkan ve ameliyatsız yöntemler isteyenlerin tercihleri arasındadır. Burun ucunun kalkması için birtakım dolgu maddesi ve malzemeler kullanılır. Bu dolgu maddeleri burun ucuna enjekte edilerek daha havada bir görüntü oluşturur. Fakat dolgu maddeleri kullanıma oldukça dikkat etmek gerekir. Güvenilir dolgu maddesi kullanımından emin olunmalıdır. İşlem öncesi kişiye riskler aktarılmalı ve komplikasyonları belirtilmelidir. Aksi taktirde olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir